Impregnacja Kostki Brukowej - Krok po Kroku
Producent
- ADBL (168)
- ArchX (1)
- BKF (1)
- Boll (28)
- Celtex (1)
- Chemspec (3)
- Clinex (13)
- Colourlock (9)
- Electro Chem (1)
- Foen (32)
- Freshtek (3)
- FRESSO (30)
- Global Clean (8)
- K2 (78)
- Liqui Moly (39)
- Master Glove (2)
- Moje Auto (18)
- Nanoclean (4)
- Pingi (1)
- Prochem (1)
- Quixx (13)
- Shiny Garage (82)
- soft99 (62)
- Sonax (96)
- TEFA (6)
- Tenzi (154)
- Voigt (1)
Cena
-
od
do
Profesjonalna chemia samochodowa to środki przeznaczone do konserwacji samochodu. Obszar ich zastosowania jest bardzo szeroki. Produkty z tej kategorii są używane do czyszczenia, pielęgnacji oraz naprawy samochodu. Ich właściwy dobór pomaga znacznie wydłużyć żywotność pojazdu oraz zwiększyć komfort jego użytkowania.
Pielęgnacja nadwozia oraz karoserii. Kategoria ta obejmuje różne środki czyszczące, odplamiacze, odświeżacze powietrza, produkty przeciw parowaniu szyb i inne. Pomagają utrzymać czystość w samochodzie i bez wysiłku utrzymać wnętrze i nadwozie auta w dobrym stanie.
Produkty te dzielą się także ze względu na typ powierzchni. Dostępne są środki do plastiku, szkła, skóry, metali żelaznych i nieżelaznych, powierzchni chromowanych, farby, lakieru, elementów gumowych i winylowych.
Właściwości chemii samochodowej
- Zanim użyjesz produktów do pielęgnacji samochodu bardzo dokładnie zapoznaj się z instrukcją od producenta. Kolejność kroków może się znacznie różnić nawet, jeżeli stosujesz produkty tej samej kategorii. Przykładowo niektóre środki wymagają wymieszania lub rozcieńczania przed nałożeniem, a inne są gotowe do użycia. Różnią się również czasem ekspozycji i schnięcia. Nie stosowanie się do zaleceń producenta może skutkować awariami podzespołu i jego drogimi naprawami.
- Zauważ, że niektóre samochodowe środki chemiczne stosuje się regularnie, a inne stosowane są w razie konieczności - czyli rzadziej.
- Zawsze upewnij się, że produkt, który masz zamiar zastosować jest kompatybilny z powierzchnią. Przykładowo plastik jest wrażliwy na rozpuszczalniki, stosując środki o odczynie kwaśnym należy zwrócić szczególną uwagą na to, czy powierzchnia, którą chcemy wyczyścić nie jest gorąca - wtedy kwaśna chemia będzie działać zdecydowanie mocniej i agresywniej. Mogą nastąpić trwałe, nieodwracalne uszkodzenia.
- Używając łatwopalnych środków - na przykład alkoholowych, stosuj się do zasad bezpieczeństwa pożarowego. W większości przypadków zaleca się również zakładać sprzęt ochrony indywidualnej: rękawiczki, maski z filtrem (respiratory), gogle, maseczki.
- Zawsze trzymaj środki chemii samochodowej w miejscu niedostępnym dla dzieci. Mogą one zawierać niebezpieczne składniki. Trzymaj opakowania z środkami z dala od bezpośredniego działania światła słonecznego, ponieważ ich właściwości mogą ulec zmianie. Właściwości niektórych produktów zmieniają się bardzo szybko, dlatego też te środki chemiczne nie nadają się do przechowywania i dalszego użytkowania: ich pozostałości powinno się utylizować.